Prečo moja váha stúpa?

25. novembra 2019
vaha.jpg

Pri spolupráci s klientkami sa mi opakuje stále tá istá situácia (čím viac ich je, tým viac sa opakuje) a tak mi nedalo nenapísať k tomu pár slov pre vás všetkých.

Pri spolupráci, po dôkladnej analýze stravy a nastavení nového, výživného plánu stravovania a dodania jedálnych lístkov prosím klientky/klientov, aby sa mi každý deň ráno nalačno odvážili a poslali mi informáciu o svojej váhe.

Niekedy sa stáva, že váha je vyššia ako v predchádzajúci deň.

Čo vidia klientky? „Nechudnem! Pomooooc, ja priberám!!!“

Čo vidím ja:
– pila menej vody ako bolo treba (telo zadržiava vodu)
– viac si prisolila jedlo (telo zadržiava vodu)
– vypila nejakú minerálku (zase soľ – telo zadržiava vodu)
– zjedla jedlo ktoré obsahovalo viac sacharidov, resp. jednoduchých cukrov (telo zadržiava vodu)
– je spln  (telo zadržiava vodu)
– je žena, takže je v niektorom z štádií mesačného cyklu ženy, ktorý drží vodu (telo zadržiava vodu) – ovulácia a aj pred menštruáciou
– spala menej/kratšie/nekvalitnejšie (telo zadržiava vodu)
– málo vlákniny/nedostatočné vyprázdnenie (telo zadržiava všeličo)
– mala ťažký silový tréning (telo dopĺňa glykogén, ktorý viaže vodu)
– ak súčasne začala cvičiť, je možné, že váha jej svalovej hmoty stúpa, a aj keď váha tukovej hmoty klesá, celková váha tela stojí, alebo stúpa.

Nie je možné pri dodržiavaní kvalitného nastavenia stravy, nedajbože ešte pri zaradenej nejakej športovej aktivity, nie je možné pribrať zo dňa na deň 300, 200 ani 100g tuku.

Takže ak sa takýto deň vyskytne, nádych – výdych, o to viac sa snaž byť dôsledná v dodržiavaní plánu. Občas to môže trvať aj niekoľko dní, nikdy to však neznamená, že priberáš. Telo nie je stroj, je to živý organizmus, ktorý si žije v podstate vlastným životom a len reaguje na okolie a hlavne zohľadňuje svoje potreby. Nie tie vaše, tie svoje! Takže hlavu hore, zachovaj pokoj a kľud a ideme ďalej! Prečo? Je dosť možné, že ak sa budeš situáciou stresovať, tvoje telo začne vylučovať kortizol a ten skutočne blokuje chudnutie.
Sme špecializovaná klinika zaoberajúca sa mentoringom v oblasti zdravia a zdravej výživy. Našim klientom pomáhame nielen efektívne schudnúť, no najmä cítiť sa fit.KONTAKT


KDE NÁS NÁJDETE?

Hroznová 3/A,
83101 Bratislava